Aktualności

Robot dla przemysłu drzewnego [ZDJĘCIA]

We współczesnym przemyśle co raz większe znaczenie przykłada się do szybkiej i precyzyjnej produkcji. Ma to istotne znaczenie choćby w branży stolarskiej i drzewnej. Jednym z urządzeń, które może w tym pomóc jest robot do zbijania palet.

Robot do zbijania palet. Fot. BIAP

Robot do zbijania palet. Fot. BIAP

Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę BIAP z Wrocławia. To producent automatyki przemysłowej i regulowanych napędów elektrycznych.

Całe innowacyjne stanowisko składa się z czterech części. Oczywiście najważniejszą z nich jest sam robot przemysłowy. Jednak w zestawie znajdują się również stół obrotowy oraz przenośnik rolkowy. Stanowisko do zbijania palet zawiera także specjalny chwytak, który umożliwia zamontowanie od 3 do 9 gwoździarek.

– Szablon jest podzielony na 2 części. Z jednej strony operator układa kostki oraz deski podłużnic, druga część umożliwia ułożenie całej palety. Poprzez szablon można regulować odległości między deskami, kostkami, rozmieszczenie podłużnic i geometrię kostek. Możliwe jest też zastosowanie dedykowanego szablonu pod określony rodzaj palety i jego szybką wymianę bez potrzeby ustawiania szablonu modyfikowalnego – informuje firma BIAP.

Podczas pracy operator wybiera na panelu typ palety, a następnie modyfikuje wymiary całego materiału oraz geometrię poszczególnych elementów. Dzięki interfejsowi graficznemu, operatorzy mogą w łatwy sposób zaprojektować nowe schematy zbijania palet.

TUTAJ możecie zobaczyć, jak pracuje robot.

2 thoughts on “Robot dla przemysłu drzewnego [ZDJĘCIA]

  1. Grzegorz F. Reply

    Słabe 🙂 zapraszam do fabryki pod Tczewem 😉 kilka stanowisk z robotami zbija palety od kilku lat.
    Fabryki mebli w Polsce tez juz są wspomagane przez roboty firmy Kawasaki.
    Jedynym integratorem w Polsce jest firma Infotec engineering.
    Zdjęcia i filmy mogę pokazać po kontakcie bezpośrednio do mnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *