Fabryki w Polsce

Jak powstają taśmy transportowe? [VIDEO]

Możemy się z nimi spotkać na lotniskach, w sklepach, a także w kopalniach. Taśmy służą do transportu różnego typu materiałów. Aby zobaczyć, jak powstają odwiedziliśmy zakład firmy Euroband z Koła.

Naszą podróż fabryce producenta taśm transportowych zaczęliśmy od działu inżynieryjnego. Tam przygotowywane są projekty oraz technologia produkcji.

Następnie pracownicy umieszczają taśmę na stole do wykroju. Tam nadawana jest jej szerokość i długość. Produkty firmy Euroband mogą mieć szerokość od 5 mm do 8 metrów. Przedsiębiorstwo jest w stanie dostarczyć taśmy z różnych materiałów, np. PVC, gumy i bawełny.

Odwiedziliśmy różne działy wielkopolskiej fabryki. W dziale taśm modularnych powstają produkty składające się z klocków połączonych pinami. One są bardzo trwałe i odporne na zrywanie. Z kolei taśmy gumowe, stosuje się często w hutach i cegielniach. Podczas oglądania programu Fabryki w Polsce zwróćcie uwagę na produkcję taśmy łukowej. To specjalność firmy Euroband, ta taśma powstaje na specjalnie zaprojektowanych maszynach.

Nasza kamera pokazała także produkcję w dziale obróbki skrawaniem oraz dziale pasów napędowych.

Do czego służy zgrzewarka zabieraków? Dlaczego w fabryce stosuje się maszynę do przygrzewania fali bocznej? Odpowiedź na te pytania poznacie w programie Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *