Wnętrze Volvo Ex 90. Fot. Volvo Cars

Wnętrze Volvo Ex 90. Fot. Volvo Cars

Technologie

Volvo stawia na Polskę. W Krakowie powstaną pionierskie rozwiązania koncernu

Algorytmy wspierające bezpieczeństwo jazdy. Oprogramowanie do jazdy autonomicznej. Takie innowacyjne i przełomowe rozwiązania będą powstawać w Polsce. Firma Volvo zapowiedziała przełomową inwestycję w Polsce i już ogłosiła rekrutację na nowe stanowiska.

W Polsce powstanie czwarty Tech Hub Volvo. Obecnie takie ośrodki funkcjonują w Szwecji oraz Indiach.

Volvo Ex 90. Fot. Volvo Cars

Volvo Ex 90. Fot. Volvo Cars

Centrum badawczo-rozwojowe, które zostanie utworzone w Krakowie będzie odpowiedzialne za opracowywanie kluczowych systemów bezpieczeństwa. Innowacyjne pakiety zostaną zamontowane w elektrycznych modelach Volvo

– Jazda autonomiczna, systemy bezpieczeństwa aktywnego zapobiegające wypadkom, dane generowane przez LiDAR (radar laserowy) i radary, sztuczna inteligencja personalizująca menu na wyświetlaczu, funkcje connectivity – to wszystko wymaga nie tylko mocnych procesorów, ale systemu, który to scali. Polskie centrum będzie jedną z placówek, która będzie nad tym pracować – wskazał w rozmowie z portalem auto.dziennik.pl Arkadiusz Nowiński, Senior Vice President Volvo Cars.

Jednym z przykładów pojazdu posiadającego innowacyjną technologię jest nowe Volvo Ex 90. Samochód jest wyposażony choćby we wspomniany system LiDar, czyli laserowy radar zamontowany nad górną krawędzią szyby. W aucie znajdziemy kilka kamer, radary oraz czujniki ultradźwiękowe. Dzięki nim system automatycznie wykryje inny pojazd czy pieszego na drodze.

Tech Hub w Krakowie już teraz poszukuje nowych pracowników. Do nowego ośrodka zostaną przyjęci inżynierowie oprogramowania, architekci systemów oraz testerzy. W początkowej fazie pracę znajdzie 120 osób, ale docelowo zatrudnionych może zostać nawet 600 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *