Fabryki w Polsce

Jak działają wózki autonomiczne? [VIDEO]

Bardzo często magazyny kojarzą nam się z wózkami widłowymi. Czy możliwe jest funkcjonowanie takiego obiektu bez tych urządzeń? Zobaczcie odcinek programu Fabryki Przyszłości, aby zobaczyć, w jaki sposób wózki autonomiczne mogą zmniejszyć koszty transportu wewnętrznego oraz zwiększyć bezpieczeństwo załogi.

Wózek AGV Nipper. Fot. nipper.plp

Wózek AGV Nipper. Fot. nipper.plp

W programie pokażemy Wam funkcjonowanie wózków Nipper Polska, które zostały wdrożone w zakładzie firmy Awex. To przedsiębiorstwo zajmujące się konfekcjonowaniem i sortowaniem warzyw.

Po obróbce produkty są pakowane do kartonów lub skrzynek. I w tym momencie do działań wkraczają roboty – wózki autonomiczne, które w magazynie zastąpiły wózki widłowe. Mają one za zadanie przetransportować spakowane warzywa.

Dlaczego producent zdecydował się na taką rewolucję w swoim zakładzie? W obiekcie jest niewiele miejsca, a wózki widłowe, które tam się przemieszczały mogły łatwo wejść w kolizję. Dochodziło także do uszkodzeń końcówek linii.

Jak możecie zobaczyć w programie, dzięki specjalnemu oprogramowaniu wózki AGV poruszają się taki sposób, aby nie dochodziło do blokad i potencjalnych kolizji. W urządzeniu jest zamontowany skaner, który analizuje otoczenie, tym samym zapewniając bezpieczeństwo pracownikom zakładu. Natomiast sterowniki PLC rozpoznają i przekazują informację, czy do pakunku trzeba dołożyć korner wzmacniający.

Wózki AGV Nipper Polska gwarantują bardzo ważne atrybuty podczas działań logistycznych, czyli powtarzalność i dokładność. Oprogramowanie wózków jest otwarte, dlatego w przyszłości będzie je można zmodyfikować do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *