Aktualności

Polski producent uznawany w światowym sporcie. Osiem reprezentacji olimpijskich nosi stroje 4F

Właściciel marki 4F, firma OTCF z Wieliczki, od wielu lat zaopatruje w stroje polskich sportowców. Jednak w tym roku, podczas zimowych Igrzysk w Pekinie, możemy obserwować symbol polskiego producenta nawet u ośmiu reprezentacji. Zagraniczni sportowcy cenią sobie markę 4F i zapewniają o chęci wieloletniej współpracy.

Polska, Chorwacja, Grecja, Litwa, Łotwa, Serbia, Słowacja i po raz pierwszy Portugalia. Reprezentacje tych państw zdecydowały się występować w strojach wyprodukowanych przez OTCF.

Stroje reprezentacji Słowacji marki 4F. Fot. Media OTCF

Stroje reprezentacji Słowacji marki 4F. Fot. Media OTCF

Przedstawiciele powyższych drużyn nie mają wątpliwości, że wybór 4F okazał się trafiony. Stroje polskiego producenta są chwalone nie tylko za wygodę czy wysoką jakość, ale także za unikalny design. Oto jedna z wypowiedzi przedstawiciela chorwackiej reprezentacji:

–To już trzecie igrzyska olimpijskie, w których chorwaccy sportowcy uczestniczą dumnie w strojach marki 4F. Kolekcja przygotowana na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 jest kolejny już raz wysokiej jakości i charakteryzuje się wspaniałym designem. Chorwaccy reprezentanci czują się w tych strojach komfortowo i wyróżniają się dzięki narodowym elementom. Spodziewam się, że będziemy kontynuować naszą współpracę z marką 4F, która coraz mocniej podbija europejski i światowy rynek. To także dowód na to, że chorwaccy sportowcy są w dobrych rękach – twierdzi Zlatko Mateša, Prezes Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego.

Tajemnica popularności 4F

Stroje przygotowane przez OTCF charakteryzują się izolacyjnością, wodoodpornością oraz oddychalnością. Ważnym dla sportowców elementem jest możliwość łatwego dobierania i nakładania kolejnych warstw. To szczególnie istotne w tak zmiennych warunkach, jakie panują w Pekinie.

Ubrania dla sportowców zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są to Pertex Shield i Singtex S.Cafe (który jest stworzony w 24 proc. z odpadów – ziaren kawy), a także ociepliny Primaloft Gold i dodatków Duraflex.

„Inspirowaliśmy się ekstremalnymi miejscami i warunkami”

Stroje reprezentacji Serbii marki 4F. Fot. Media OTCF

Stroje reprezentacji Serbii marki 4F. Fot. Media OTCF

Igrzyska Olimpijskie są oglądane na całym świecie. Dlatego stroje, w których występują sportowcy, muszą się także wyróżniać unikalnym wyglądem. Jaka jest recepta na intrygujący design olimpijskiego stroju? Mówi o tym Wojciech Harus, Head Designer kolekcji olimpijskich 4F:

– Przygotowując wszystkie kolekcje na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, inspirowaliśmy się ekstremalnymi miejscami i warunkami, przede wszystkim surową atmosferą północnych krain – Arktyki i obecnych tam gór lodowych. Ze względu na wymagające, zmienne warunki atmosferyczne panujące w Pekinie zdecydowaliśmy się też wykorzystać rozwiązania używane w odzieży funkcjonalnej przeznaczonej dla wspinaczy lub do trekkingu. Do tego sięgnęliśmy po wizje futurystyczne. W efekcie w kolekcjach olimpijskich przygotowanych na Pekin 2022 pojawiają się m.in. naturalne kolory skał i piasku, a także kolor indygo przywołujący na myśl krystalicznie czyste jeziora górskie, ale też żywe odcienie żółci i limonki –mówi Wojciech Harus, Head Designer kolekcji olimpijskich 4F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *