Praca w fabrykach

„W tej pracy najbardziej liczy się: rzetelność, uczciwość, zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole”

 

Firma to jeden z międzynarodowych liderów w branży opakowań z tworzywa sztucznego. W zabrzańskiej fabryce Schoeller Allibert funkcjonują cztery działy: operatorzy maszyn wtryskowych, drukarze, logistycy wewnętrzni oraz pracownicy produkcyjni. O swojej pracy opowiedzieli nam: kierownik zmiany, starszy operator produkcji oraz młodszy drukarz. Co jest omawiane na zebraniu produkcyjnym w firmie? Jaka jest atmosfera w pracy? Za co odpowiadają działy wsparcia? Oglądajcie odcinek programu „Akcja rekrutacja”

Schoeller Allibert funkcjonuje na rynku od ponad 50 lat. Firma posiada biura i fabryki w ponad 20 krajach, gdzie łącznie zatrudnia 2 tys. pracowników. Obroty producenta opakowań sięgają 555 milionów euro (dane za 2015 r.)

Jakie konkretnie produkty dostarcza Schoeller Allibert? Portfolio firmy jest bogate i zróżnicowane – pracownicy spółki wytwarzają 1000 różnych materiałów. Do najbardziej istotnych trzeba zaliczyć: skrzyniopalety składane, skrzyniopalety plastikowe, palety plastikowe, pojemniki IBC do przewozu cieczy, małe pojemniki składane, pojemniki w sztaplu, wiadra czy plastikowe skrzynki na napoje.

Tak bogata gama produktów wiąże się także z różnymi grupami odbiorców. Schoeller Allibert dostarcza swoje materiały do branży rolniczej, przemysłu motoryzacyjnego, produkcji przemysłowej oraz sektora żywnościowego. Z wyrobów firmy korzystają także producenci napojów – zwłaszcza piwowarcy.

Warto dodać, że Schoeller Allibert oferuje przeprowadzanie analizy kosztów logistycznych swoich odbiorców. – Dzięki doświadczeniu w dziedzinie analiz logistycznych, oceniamy twój aktualny proces logistyczny i proponujemy optymalne kosztowo rozwiązanie – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Firma zapewnia także usługi recyklingu produktów. – Oferujemy wszelkie niezbędne usługi recyklingowe, włączając w to odbiór zużytych pojemników i palet. Wyrób zużyty – po oczyszczeniu, zmieleniu, myciu i osuszeniu – nadaje się do ponownego formowania i wykorzystania. Bez zanieczyszczeń i odpadów – czytamy na stronie Schoeller Allibert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *