Wnętrze BMW

Wnętrze BMW

Aktualności

W Wałbrzychu powstała najnowocześniejsza fabryka Grupy

Tesla i BMW. Produkty dla tych ekskluzywnych marek będą produkowane w jednym z nowych wałbrzyskich zakładów. Fabryka będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów grupy Joysonquin,  która działa w różnych częściach świata. Co takiego znajdzie się w tym nowoczesnym zakładzie?

Otwarcie fabryki w Wałbrzychu

Otwarcie fabryki w Wałbrzychu

Joysonquin Automotive Systems Polska funkcjonuje w naszym kraju już od 1998 roku (początkowo pod nazwą Grossman Polska). Była to jedna z pierwszych fabryk w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Na początku produkowano ekskluzywne kierownice do samochodów wyższej klasy.

Pracownicy nowo otwartego zakładu będą wytwarzać elementy płaskie, chodzi o eleganckie i ekskluzywne detale i komponenty, które są używane m.in. przy kokpitach czy drzwiach  samochodów. Produkty będą dostarczane do takich marek jak BMW i Tesla, a następnie prawdopodobnie do Audi i Volvo.

Automatyzacja i roboty

Władze firmy podkreślają, że nowa fabryka będzie najbardziej nowoczesnym zakładem firmy na całym świecie (Joysonquin  posiada zakłady w Europie, Azji i za oceanem).

– Lakierowanie elementów zostało oparte o zupełnie nową linię o wysokim poziomie zautomatyzowania i licznymi ułatwieniami dla naszych pracowników. Warunki pracy na lakierni są na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Praktycznie we wszystkich aspektach pracy mocno zredukowaliśmy liczbę czynności, którą musieli wykonywać pracownicy. Używamy robotów do wykonywania najcięższych prac – powiedział dla portalu walbrzych24.com Jacek Kucharski, prezes zarządu Joysonquin Automotive Systems Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *