Fabryki w Polsce

Jak powstają schody strychowe? [VIDEO]

Fakro to polska marka, która jest rozpoznawalna w wielu częściach globu. Firma jest głównie kojarzona z produkcji okien. Jednak w nowosądeckiej fabryce Fakro powstają także inne produkty, m.in. schody strychowe. Proces produkcji tego materiału możecie zobaczyć w najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce.

Schody strychowe składają się z kilku głównych elementów – skrzyni, płyty (oddzielającej mieszkanie od strychu), drabinki oraz okuć.

Schody strychowe. Fot. Fakro

Schody strychowe. Fot. Fakro

Płyta składa się z wyciętych drewnianych formatek oraz styropianu. Zwróćcie uwagę na specyficzne cięcie styropianu za pomocą cienkiego drutu. Aby elementy się ze sobą połączyły, pracownicy Fakro przeprowadzają szereg procesów – klejenia, nawiercania czy okleinowania.

Formatowanie, frezowanie czy nawiercanie. To procesy, które z kolei zobaczycie podczas produkcji skrzyni. W tym przypadku ważną rolę pełni prasa, która dozuje klej, zaciska elementy skrzyni oraz montuje zszywki.

Schodów strychowych nie byłoby bez drabinki. W naszym materiale przedstawiamy Wam m.in. jak przebiega łączenie stopni z policzkami drabiny.

Końcowym elementem procesu jest montaż wszystkich elementów oraz kontrola produktu. W fabryce Fakro powstaje 29 różnych modeli schodów, które następnie trafiają do 50 państw na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *