Jeep Avenger. Fot. Stellantis

Jeep Avenger. Fot. Stellantis

Aktualności

Zakład w Tychach rozpoczyna produkcję specyficznego pojazdu

Pod koniec stycznia Jeep Avenger zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Kilka dni później w tyskim zakładzie rozpoczęła się regularna produkcja tego modelu. Innowacyjny pojazd ma pomóc grupie Stellantis w zdobyciu pozycji światowego lidera w dziedzinie bezemisyjnych SUV-ów.

Jeep Avenger nagrodzony tytułem Europejskiego Samochodu Roku. Fot. Stellantis

Jeep Avenger nagrodzony tytułem Europejskiego Samochodu Roku. Fot. Stellantis

– Nowy Avenger to pierwszy SUV marki Jeep produkowany w Polsce i ogromny powód do dumy dla całego naszego zespołu. Rozpoczynamy 2023 rok uruchomieniem produkcji samochodu, który już wzbudził uznanie wśród klientów i ekspertów branżowych. Doceniamy duże zainteresowanie tym wyjątkowym modelem marki Jeep, który cechuje szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ze swojej strony, nasz tyski zespół dołoży do niego dodatkową wartość – powiedział Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Stellantis w Tychach.

Nowy samochód produkowany w śląskim zakładzie jest wyposażony w 400-woltowy elektryczny układ napędowy. W pojeździe znajduje się silnik elektryczny o mocy 156 KM (moment obrotowy 260 Nm) oraz akumulator o pojemności 54 kWh.

Europejscy klienci Jeepa Avengera będą mogli korzystać z różnych technologicznych nowinek. To choćby system zarządzania trakcją (Selec Terrain) czy system kontroli zjazdu (Hill Descent Control).

Fabryka Stellantisa w Tychach funkcjonuje w trybie dwuzmianowym. Pracuje tu ponad 2000 osób. Zakład opiera się na działalności czterech wydziałów: tłoczni, linii montażu, spawalni i lakierni. Dwa ostatnie wydziały są w ponad 90 % zautomatyzowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *