Aktualności

Wspólnie stworzą farbę przyszłości. Rozpoczął się projekt firmy Akzonobel

Farba oczyszczająca powietrze. Albo taka, która wytrzymuje ekstremalne temperatury. Takimi produktami może dzisiaj poszczycić się Akzonobel – światowy producent farb, lakierów i chemii specjalistycznej. Jednak firma chce odkrywać kolejne możliwości. W tym celu uruchomiono specjalny projekt – „Paint the Future” (Farba Przyszłości).

Akzonobel dedykuje program do start-upów i scale-upów. Firma chce nawiązać stałą współpracę ze zwycięzcami konkursu. W jakich kategoriach zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje projekty?

Pierwsza wariant to zarządzanie wynikami badań. Akzonobel poszukuje innowacyjnych pomysłodawców, którzy ułatwiliby gromadzenie i zarządzanie danymi. Chodzi o to, by prognozy Akzonobel, związane z wpływem poszczególnych farb na powierzchnie, były bardziej dokładne i efektywne. Holenderska firma kieruje swoją ofertę także do start-upów, które wprowadzą rozwiązania, umożliwiające racjonalne wykorzystanie zasobów oraz mogłyby stworzyć inteligentną aplikację dla klientów.

Akzonobel poszukuje również partnerów, którzy oferują wdrożenie nowoczesnych rozwiązań przy samej produkcji. – Jaką nową właściwość może zaoferować Twoja technologia, aby powłoki farb, czy lakierów były bardziej czyste, zdolne do adaptacji i dostosowane do warunków? – czytamy w ofercie firmy. Ostatnia z kategorii to „Biologia źródłem inspiracji” – dotyczy to innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii bioaktywnej.

Zwycięzcy projektu w powyższych obszarach, będą mogli nawiązać stałą współpracę z Akzonobel. Holenderska firma oferuje im swoje know-how oraz wiedzę w produkcji.

– Nasza pasja malowania i wdrażania innowacji zatoczyła koło i teraz jesteśmy na etapie zafascynowania przyszłością” – mówi dyrektor firmy Thierry Vanlancer.

AkzoNobel od kilkuset lat zajmuje się produkcją farb i lakierów. Przedsiębiorstwo współpracuje z takimi markami, jak Dulux, International, Sikkens i Interpon. Firma działa w ponad 150 krajach. Na polskim rynku Akzonobel funkcjonuje od ponad 20 lat. Firma posiada zakład produkcyjny w Pilawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *