Aktualności

Zakład produkcyjny z Chorzowa dostarczy 69 składów metra… do Arabii Saudyjskiej

Fabryka Alstom Konstal z Chorzowa dostarczy 69 składów metra do Rijadu – stolicy Arabii Saudyjskiej. O sprawie informuje „Puls Biznesu”. Wagony przeszły testy, obecnie trwa finalizacja kontraktu o wartości 300 milionów euro. Ekipa programu „Fabryki w Polsce” gościła w chorzowskim zakładzie – u góry, możecie zobaczyć jak wygląda produkcja pociągów.

Wagony dostarczone do Rijadu będą kursować po trzech liniach. Budowę zlecono konsorcjum, w skład którego wchodzi także Alstom. Całość kontraktu opiewa 2,5 mld euro, z czego 300 mln euro otrzyma Alstom.

Hala produkcyjna w Chorzowie

Hala produkcyjna w Chorzowie

Przygotowując się do realizacji tego kontraktu musieliśmy odbudować nasz dział konstrukcyjny, by nie tylko budować pojazdy dla metra w Rijadzie, lecz także uczestniczyć w ich projektowaniu — powiedział „Pulsowi Biznesu” Radosław Banach, dyrektor zarządzający w Alstom Konstal.

Pasażerowie 69 dwuwagonowych składów będą mogli skorzystać zarówno z przedziałów dla klasy pierwszej, drugiej i rodzinnej.

Warto dodać, że zakłady Alstomu w Chorzowie obecnie się w trakcie realizacji 50 bezzałogowych pojazdów metra w Dubaju. Ponadto grupa realizuje także kontrakt dla holenderskiego operatora kolejowego. Więcej o tej sprawie, przeczytacie w poniższym artykule.

Alstom to międzynarodowy producent infrastruktury energetycznej i transportowej. Firma produkuje m. in pociągi wysokiej prędkości – Pendolino czy TGV. – W chorzowskim zakładzie wykonywanych jest 19 projektów dla 10 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Australii. Cała produkcja trafia na eksport. Fabryka zatrudnia ponad 1500 osób. – Nowa linia produkcyjna to część ambitnego programu inwestycyjnego, którego realizację rozpoczęliśmy w Chorzowie. Ta fabryka jest jedną z flagowych obiektów Alstomu – powiedział wiceprezes firmy w Europie Gian Luca Erbacci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *