Klasyfikacja mięsa, laboratorium, wychłodzenie, dojrzewanie na sucho lub mokro. To kolejne etapy produkcji steków wołowych. W celu pokazania tego procesu odwiedziliśmy jednego z najbardziej znanych producentów mięsnych w Polsce – firmę „Sokołów”. Z naszego filmu dowiecie się m. in. w którym elemencie produkcji maszyna nie zastąpi działania człowieka oraz dlaczego i do jakiej temperatury trzeba wychłodzić mięso.
Historia spółki „Sokołów” sięga 1899 roku. Wtedy powstała rzeźnia w Robakowie, która dzisiaj należy do firmy z Sokołowa Podlaskiego.
Obecnie „Sokołów” posiada siedem zakładów produkcyjnych w: Sokołowie Podlaskim (główna siedziba firmy oraz najnowocześniejszy zakład), Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie oraz w Kole. To właśnie w tej ostatniej lokalizacji mieści się zakład, który przedstawiliśmy w odcinku.
„Sokołów” to bardzo bogata oferta mięsna. Firma w swoim portfolio posiada różne rodzaje wędlin, pasztety, pasty mięsne, tatara, konserwy oraz wiele innych wyrobów mięsnych z wieprzowiny, wołowiny i drobiu. Najbardziej znane marki spółki to: „Gold”, „Sokoliki”, „Uczta Qulinarna”, „Naturrino” i „Darz Bór”.
Każdego miesiąca w zakładach „Sokołowa” wytwarzanych jest 28 tys. ton mięsa i przetworów mięsnych.
– Do produkcji wykorzystujemy surowce najwyższej jakości, w znacznej części pozyskiwane w ramach programów współpracy z hodowcami – możemy przeczytać na stronie internetowej firmy.
Dodaj komentarz