Fot. Bosch

Fot. Bosch

Aktualności

Bosch inwestuje ponad 1 mld zł w nową fabrykę na Dolnym Śląsku

Znany producent AGD firma Bosch jest obecna na polskim rynku już od ponad 30 lat. Firma posiada zakłady w kilku polskich miastach. Tym razem kierownictwo spółki podjęło decyzję o utworzeniu fabryki w niewielkim Dobromierzu (koło Wałbrzycha), gdzie będzie powstawał sprzęt, na który wciąż rośnie popyt.

Polskie fabryki Boscha w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie produkują głównie sprzęt AGD, poza tym także komponenty do układów hamulcowych czy osprzęt do elektronarzędzi. W całym kraju spółka zatrudnia 8,5 tys. osób.

Nowa fabryka w Dobromierzu

Tym razem kierownictwo firmy podjęło decyzję o rozpoczęciu budowy fabryki, gdzie będą powstawać bardzo popularne produkty. Pracownicy zakładu w Dobromierzu zajmą się produkcją pomp ciepła.

Tylko w Polsce w ciągu ostatniego roku sprzedaż tych urządzeń wzrosła o 120 procent. Nasz kraj jest ósmym państwem UE pod względem sprzedaży pomp ciepła.

Prace związane z budową nowej fabryki rozpoczną się w przyszłym roku, natomiast linie produkcyjne zostaną uruchomione na przełomie 2025 i 2026 r. Przedstawiciele Boscha podają, ze do 2027 r. w dolnośląskiej fabryce pracę znajdzie 500 osób.

Koszt budowy nowego zakładu w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej WSSE Invest Park to ok. 1,2 mld zł.

„To jest idealne miejsce”

Produkty, które będą wytwarzane w Dobromierzu będą trafiać głównie na rynek europejski.

– Będziemy budować nową fabrykę w Dobromierzu, w sercu Europy. Są tu dobre połączenia logistyczne. To jest idealne miejsce, z którego szybko możemy się dostać do rynków w Europie – powiedziała Birte Lubbert członek zarządu Bosch Comfort Grup.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *