Dawna fabryka Volvo. Fot. Mat. pras.

Dawna fabryka Volvo. Fot. Mat. pras.

Aktualności

Zamiast upadku fabryki – nowy właściciel. Szwedzi inwestują we Wrocławiu

W marcu informowaliśmy Was, że firma Volvo Buses postanawia wygasić produkcję w stolicy Dolnego Śląska. Dzisiaj jest już pewne, że obiekty dawnej hali nie będą stały bezczynnie. Jedna z szwedzkich firm zamierza zainwestować we Wrocławiu 1,27 mld zł.

Pompy ciepła to produkt na czasie. Dlatego nie może dziwić, że kolejne firmy uruchamiają fabryki, gdzie będą wytwarzane te urządzenia. Pisaliśmy już o powstającym zakładzie Boscha w Dobromierzu oraz o firmie Daikin, która na Mazurach buduje fabrykę pomp ciepła.

Pompy ciepła zamiast autobusów

Na taką inwestycję zdecydowała się także szwedzka Aira, spółka należąca do Vargas Holding. Fabryka we Wrocławiu powstanie na terenach dawnego zakładu Volvo Buses. Mimo to kierownictwo firmy musi ponieść duże nakłady na wyposażenie w odpowiednie linie produkcyjne oraz dostosowanie produkcji do potrzeb nowego właściciela.

Początkowo szwedzki inwestor zamierza zatrudnić 500 osób. Jednak z biegiem czasu liczba pracowników ma wzrastać, w najbliższych latach wielkość załogi może się powiększyć nawet do 1500. Firma jest zainteresowana dawnymi pracownikami Volvo.

Linie produkcyjne mają zostać uruchomione już w 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *