Aktualności

„Jesteśmy w Polsce od 50 lat i chcemy tu zostać na kolejne dekady” Coca-Cola uruchamia jubileuszową inwestycję [ZDJĘCIA]

Maksymalnie wykorzystać przestrzeń. To idea powstania magazynu Coca-Coli w Radzyminie. Nowy obiekt pieczętuje pięćdziesiąt lat obecności kultowej marki nad Wisłą. Przedstawiciele koncernu zapowiadają, że mają kolejne plany inwestowania w Polsce.

Otwarcie magazynu w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

Otwarcie magazynu w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

1,3 miliarda złotych. Taką wartość przez ostatnią dekadę zainwestowali przedstawiciele Coca-Coli w Polsce. Tylko w ciągu ostatnich lat powstała nowoczesna linia PET na terenie fabryki w Radzyminie. Firma inwestowała także w małopolskim zakładzie w Staniątkach, gdzie uruchomiono wysokowydajną linię do produkcji puszek czy nowoczesną instalację preform.

Koncern nie zamierza na tym poprzestać i ma kolejne, ambitne plany w Polsce. Firma w ciągu najbliższych ośmiu lat będzie dążyć do zbierania i poddawania recyklingowi 100 proc. opakowań wprowadzanych na rynek. Natomiast do 2040 r. producent kultowego napoju planuje całkowicie zredukować emisję dwutlenku węgla.

– Jesteśmy w Polsce od 50 lat i chcemy tu zostać na kolejne dekady. Coraz więcej konsumentów sięga po nasze napoje, więc rozszerzanie możliwości naszych zakładów jest naturalnym krokiem, dzięki któremu możemy dalej odpowiadać na potrzeby rynku. Nie zamierzamy na tym poprzestać – planujemy kolejne inwestycje w nowe warianty napojów i ich kategorie, linie produkcyjne i innowacyjne rozwiązania. Wszystko po to, by dalej rozwijać działalność w Polsce – powiedział Jaak Mikkel, dyrektor generalny Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie

Nowy magazyn – nowoczesny i zautomatyzowany

Nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

Nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

Pierwsza butelka Coca-Coli opuściła Browary Warszawskie pięćdziesiąt lat temu – w 1972 roku. Firma zamierzała uczcić swoją obecność w naszym kraju, uruchamiając dużą inwestycję o wartości ponad 60 mln zł. W uroczystym otwarciu magazynu wziął udział m.in. ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński oraz szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Na terenie zakładu w Radzyminie powstał magazyn wysokiego składowania, który znacznie rozszerzy możliwości operacyjne i logistyczne firmy.

Przedstawiciele Coca-Coli podkreślają, że główną ideą nowego magazynu było maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Na terenie obiektu o powierzchni 2 tys. m2 znajduje się 14 tys. miejsc paletowych.

Nowy obiekt jest także w pełni zautomatyzowany. Palety, które są składowane na siedemnastu poziomach poruszają się po czterech suwnicach o wysokości 40 metrów. Ich ruchem na wszystkich etapach kieruje dedykowany system.

Dzięki nowej inwestycji magazyn może przyjąć nawet 150 palet w ciągu godziny. TUTAJ zobaczycie nagranie, jak od środka wygląda nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *