Dlaczego fabryka Stellantis nie pracuje?

Dlaczego fabryka Stellantis nie pracuje?

Aktualności

Kolejna przerwa w produkcji. Dlaczego fabryka Stellantis nie pracuje?

Półprzewodniki to substancje kluczowe, choćby przy produkcji systemów sterowania pracą silnika. Z tego powodu wiele firm branży automotive czy elektronicznej ma problemy w ciągłości pracy. Jednym z przykładów może być jedna z największych, polskich fabryk samochodowych.

Z powodu braku półprzewodników Fabryka Stellantis w Tychach musi wstrzymać produkcję. Pierwszy raz nastąpiło to już w pierwszej połowie lipca, a następnie sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie w ubiegłym miesiącu.

Obecny przestój w produkcji rozpoczął się w czwartek (2 września) i ma potrwać do poniedziałku (6 września). Nie ma jednak pewności, że fabryka będzie stale pracować. Kierownictwo tyskiego zakładu zwraca uwagę, że dostawy półprzewodników są nadal nieregularne.

Sytuacja pracowników

Fiat 500

Fiat 500

Obecne przerwy w produkcji to także niełatwa sytuacja w kontekście zarządzania kadrą zakładu. W czasie przerwy, pracownicy fabryki Stellantis wykorzystują zaległe urlopy bądź pobierają wynagrodzenie za czas przestoju. Niemniej po wznowieniu produkcji, załoga będzie musiała odrobić straty, pracując także w sobotę.

W tyskim zakładzie wytwarzane są przede wszystkim popularne „pięćsetki”, czyli Fiaty 500. Kilka miesięcy temu załoga obchodziła jubileusz związany z produkcją 2,5 milionowego egzemplarza pojazdu. O tym, jakie znaczenie ma marka tego samochodu dla tyskiej fabryki, pisaliśmy w jednym z naszych tekstów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *