Fabryki w Polsce

Jak powstaje serowa parówka? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam zakład jednej z najbardziej popularnych marek nad Wisłą. Firma Hochland jest znana z popularnych serków takich, jak Almette czy Valbon. Jednak w odcinku prezentujemy coś bardziej specyficznego. To serowy produkt, który może zastąpić parówkę.

Serówka to alternatywa dla osób, którzy nie jedzą sera, ale chcieliby skosztować popularnego hot-doga. Zamiast parówki w środku bułki znajdziemy podłużny serowy produkt. To właśnie powstawanie serówki, możecie zobaczyć w najnowszym odcinku naszego programu.

(Prawie) Stuletnia tradycja

Producentem przysmaku jest firma Hochland. To marka znana na całym świecie, która w swoim portfolio produkuje sery pod nazwą Almette, Valbon, Hochland czy Piato. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 4 tys. pracowników.

Nie każdy z Was zapewne wie, że Hochland to firma z prawie stuletnią przeszłością. W 1927 roku dwóch szwagrów Georg Summer i Robert Reich założyli pierwszą fabrykę firmy w Allgau. To rejon Bawarii, który jest znany z dobrych dostawców sera. Jeśli kojarzycie Hochland z charakterystycznymi okrągłymi pudełkami z serem topionym, to miejcie świadomość, że marka firmy była już z tego znana w latach 20. XX wieku.

Obecnie Hochland posiada fabryki w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Polsce, Rumunii, Rosji oraz w USA. Nad Wisłą firma zarządza trzema zakładami – w Poznaniu, Węgrowie (okolice Siedlec) oraz Kaźmierzu (okolice Poznania). W Polsce serowy producent jest obecny od początku lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *