Fabryki w Polsce

Energylandia Winter Kingdom zimą [VIDEO]

Myśleliście, że rollercoastery i karuzele to atrakcje tylko na ciepłe miesiące? Nic bardziej mylnego. W Energylandii, jednym z najbardziej znanych polskich parków rozrywki, trwa obecnie sezon zimowy. Jak się przygotowano do tego wyzwania? O tym opowiemy w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Energylandia Winter Kingdom. Fot. Energylandia.

Energylandia Winter Kingdom. Fot. Energylandia.

W naszym filmie zobaczycie baśniowy i świąteczny klimat Parku Rozrywki w Zatorze, czyli Winter Kingdom. Aranżacja tego projektu trwała kilka miesięcy i brało w niej udział kilkaset osób.

Opowiemy także o specyfice działania rollercoasterów w zimowych miesiącach. W jakich warunkach można korzystać z urządzeń? Jakie rozwiązania rozgrzewają poszczególne elementy mechanizmu? W jaki sposób odwiedzający powinni przygotować się do wizyty w Energylandii? Tego wszystkiego dowiecie się z  odcinka „Fabryk w Polsce”. Zobaczycie także unikalne zdjęcia z rollercoasterów. Podzielimy się z Wami wrażeniami z zimowej przejażdżki Abyssusem.

Jak powstała Energylandia?

Energylandia Winter Kingdom. Fot. Energylandia.

Energylandia Winter Kingdom. Fot. Energylandia.

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to 26 hektarów rozmaitych atrakcji: roller-coasterów, karuzel, torów wodnych czy zjeżdżalni. Obiekt położony między aglomeracją śląską a małopolską każdego roku odwiedza ponad milion turystów.

Park Rozrywki w Zatorze został utworzony w 2014 roku. Nie wszyscy wiedzą, że głównym inicjatorem budowy tego projektu… były dzieci właścicieli – Agaty i Marka Goczałków. Rodzina, przebywając we Włoszech odwiedziła tamtejszy park rozrywki Gardaland. Dzieci Goczałków zapytały rodziców – dlaczego by nie wybudować takiego miejsca w Polsce?

W Zatorze znajduje się ok. 80 atrakcji dedykowanych klientom z różnych grup wiekowych. Dla tych najmłodszych przeznaczona jest Bajkolandia, natomiast rodzinna zabawa odbywa się w strefie familijnej. Pragnący adrenaliny odnajdą swoje atrakcje w strefie ekstremalnej, a ci mokrej zabawy – w water parku. Wszystko to w ramach jednego biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *