Zakład firmy Protech. Fot. KPT

Zakład firmy Protech. Fot. KPT

Aktualności

Kolejna duża inwestycja w niewielkiej gminie. „Rozwojowi przemysłu towarzyszy rozwój turystyki”

95 mln zł. Takie nakłady zamierza ponieść firma Protech na nowe inwestycje. Odbędzie się to w niewielkiej gminie, gdzie rozwija się nie tylko działalność przemysłowa, ale która jest także znana z popularnego parku rozrywki.

Protech to polski producent elementów stalowych. Firma posiada swoją siedzibę w małopolskim Zatorze.

W ramach inwestycji kierownictwo spółki zamierza zainwestować w procesy robotyzacji i automatyzacji. Zmiany zostaną uruchomione w obszarach gięcia i cięcia stali, zrobotyzowanego spawania i lakierowania oraz transportu autonomicznego. Nowy projekt Protechu zakłada także zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznych.

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji była związana ze wsparciem, które zatorska spółka otrzymała od Krakowskiego Parku Technologicznego.

Przedsiębiorczy Zator

Siedziba firmy Protech. Fot. KPT

Siedziba firmy Protech. Fot. KPT

Protech posiada największy zakład produkcyjno-przemysłowy, który działa na terenie Gminy Zator.  Protech to nie jedyna firma funkcjonująca w okolicy. Na terenie zatorskiej specjalnej strefy ekonomicznej KPT wydało kilka decyzji o wsparciu. Poniesiono prawie pół miliarda nakładów inwestycyjnych oraz powstało 847 miejsc pracy.

Warto dodać, że kilkaset metrów od siedziby Protech mieści się znany Park Rozrywki Energylandia. Razem z kamerą naszego programu kilkukrotnie odwiedziliśmy ten obiekt. Pokazaliśmy tam m.in. na czym polegają obowiązki pracowników Energylandii, jak działa roller-coaster oraz w jaki sposób zatorski park rozrywki funkcjonuje podczas zimy.

– Zator to znakomity przykład gminy, która wiedziała jak w praktyce zadbać o zrównoważony rozwój. Tutaj nie jest to puste hasło: rozwojowi przemysłu towarzyszy rozwój turystyki, szkolnictwa, budownictwa rodzinnego oraz kultury, a wszystko jest robione z głową, rozsądnie, z myślą o przyszłych pokoleniach – mówi Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *