Myśliwce F-16

Myśliwce F-16

Aktualności

Fabryka z Mielca dostarczy podzespoły do F-16

Od przyszłego roku, należące do Lockheed Martin zakłady w Mielcu, będą produkowały części do myśliwców F-16. Jaką rolę powierzono pracownikom podkarpackiej fabryki w całym procesie?

– Podczas naszego ponad 20-letniego strategicznego partnerstwa z Polską zapewniliśmy transfer technologii, możliwości badawczo-rozwojowe, długoterminowe i zrównoważone miejsca pracy związane z zaawansowanymi technologiami, ale także wzrost ekonomiczny i możliwości eksportowe – twierdzi Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Z Mielca do Południowej Karoliny

Dzięki pomyślnej współpracy, w Mielcu zostanie uruchomiona produkcja podzespołów do myśliwców F-16.

Zakłady z południowej Polski będą zaopatrywać koncern w tylną i środkową część kadłuba, konstrukcję kokpitu, boczny panel kokpitu oraz przednią komorę wyposażenia. Wyprodukowane części zostaną następnie przekazane do końcowej linii montażowej w Południowej Karolinie.

Produkcja kolejnych części oznacza stworzenie 60 nowych miejsc pracy.

W mieleckim zakładzie Lockheed Martin powstają także śmigłowce S-70 Black Hawk oraz samoloty transportowe M28.

Amerykański koncern zapewnia, że uruchomienie produkcji podzespołów w polskiej fabryce jest związane z dużym zainteresowaniem na myśliwce F-16. Swoje zamówienia złożyły już Bahrajn, Bułgaria, Słowacja oraz dwóch innych międzynarodowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *