Praca w fabrykach

Firma zwiększa wydajność i poszukuje pracowników. Jak wygląda produkcja w Xella Polska?

Xella to producent energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Wyroby z betonu komórkowego, bloki wapienno-piaskowe czy mineralne płyty izolacyjne to główne produkty spółki. Firma poszukuje pracowników, ponieważ zwiększa wydajność. Nastąpi tu także wymiana pokoleniowa. Jakie wymagania powinni spełniać nowi pracownicy?

Polski oddział firmy stanowi 12 zakładów produkcyjnych, w których łącznie pracuje 740 pracowników. Fabryki Xelli znajdują się w : Ostrołęce, Sieradzu, Miliczu, Pile, Michałowie – Reginowie, Radomiu, Iławie, Pasymiu, Trzcińcu, Żabinku, Teodorach oraz w Powodowie. Kamera programu „Akcja rekrutacja” gościła w milickim zakładzie firmy.

Firma jest znana, dzięki trzem markom: Ytong, Silka oraz Multispor.

Ytong to wyroby z betonu komórkowego. – To jedne z nielicznych materiałów na rynku, które pozwalają wznosić jednowarstwowe ściany spełniające najwyższe wymagania termiczne – czytamy na stronie internetowej firmy.

Natomiast bloki wapienno-piaskowe to Silka. Ich zaletą są duże wymiary oraz murowanie na cienką spoinę, co może istotnie skrócić czas budowy.

Z kolei Multipor to mineralne płyty izolacyjne, które można stosować od wewnętrznej strony ścian czy do ocieplenia stropów w parkingach podziemnych obiektów publicznych (np. stadionów, biurowców, centrów handlowych).

Xella dostarcza swoje produkty na polski rynek, a także eksportuje do takich krajów jak: Litwa, Łotwa, Ukraina czy Rosja.

Obecnie firma  poszukuje pracowników na następujące stanowiska: operator wózka widłowego, operator maszyn i urządzeń, mechanik, elektryk oraz pracownik biura projektowego firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *