Aktualności

Jak zaczęła się przygoda „Fabryk w Polsce”? Opowiadamy o naszych obserwacjach w polskim przemyśle [VIDEO]

Odwiedziliśmy ponad 250 fabryk. Zobaczyliśmy rozmaite procesy produkcyjne, od przetapiania stali po produkcję słonych paluszków. To dobry moment na podsumowanie i podzielenie się z Wami obserwacjami z fabryk. Dlaczego polskie firmy nie mają się czego wstydzić? Które maszyny zrobiły na nas największe wrażenie? O tym opowiedzieliśmy w programie „Industry Meetcast”.

W odcinku usłyszycie wiele anegdot i zakulisowych spostrzeżeń, które ciężko byłoby zobaczyć w programie. Mówiliśmy m.in. które procesy szczególnie lubią kamerę, a które z kolei są ciężkie do uchwycenia.

W „Industry Meetcast” rozmawialiśmy także o mitach, które krążą wokół polskiego przemysłu. – Jednym z takich mitów jest stwierdzenie o deficycie kobiet. Często spotykamy panie w fabrykach, niektóre z nich są kierowniczkami bądź dyrektorami produkcji. Są rzeczowe i zdecydowane, widać, że dobrze potrafią zarządzać zespołem, często złożonym z mężczyzn – powiedział w programie Piotr Kupiec z „Fabryk w Polsce”.

Plany na przyszłość

Podczas nagrania podzieliśmy się także z Wami historią założenia naszego programu. – Wiele ludzi dzięki nam poznaje przemysł. Część z naszych widzów pisze do nas, że często przejeżdżali obok jakiegoś zakładu, ale nie wiedzieli, co się dzieje w środku. Dzięki programowi „Fabryki w Polsce” mogą zobaczyć procesy produkcyjne od wewnątrz – mówił Adrian Rec, współzałożyciel programu.

W odcinku mówiliśmy też o wpływie pandemii na nasz program. Niestety realizacja wielu odcinków została z tego powodów przesuniętych. Dlatego w „Industry Meetcast” uchylamy też rąbka tajemnicy, które fabryki zamierzamy odwiedzić w 2021 roku. Volkswagen Poznań? Mercedes w Jaworze? Dowiecie się tego z programu „Industry Meetcast”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *