Fabryki w Polsce

Jak powstają drabiny? [VIDEO]

Stalowe, aluminiowe czy magazynowe. Mogą przydać się do użytku domowego, ale także przy pracach budowlanych i monterskich. Drabiny – bo o nich mowa – muszą zostać przygotowane w sposób profesjonalny i bezpieczny. Aby zobaczyć, jak powstają, odwiedziliśmy jednego z czołowych polskich producentów, którego marka jest znana w wielu europejskich krajach.

Drabina stalowa domowa. Fot. drabest.pl.

Drabina stalowa domowa. Fot. drabest.pl.

Firma Drabest to polskie, rodzinne przedsiębiorstwo, które istnieje na rynku od 1990 roku. Firma jako pierwsza w Polsce zastosowała stal przy produkcji drabin.

Flagowym produktem Drabestu są drabiny, zwłaszcza stalowe i aluminiowe. Jednak w ofercie firmy znajdziemy także te magazynowe, ogrodowe czy domowe, o różnych profilach i rozmiarach. Potencjalni klienci znajdą w portfolio firmy także inne produkty – rusztowania, regały i meble warsztatowe. Drabest oferuje również konstrukcje specjalne, czyli np. schody strychowe czy wciągarkę drabinową.

Od wielu lat asortyment Drabestu znajdziemy nie tylko w polskich sklepach, ale także na terenie Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. Od 2015 r. przedsiębiorstwo posiada własną markę  w Wielkiej Brytanii – Drabest UK.

 

Przede wszystkim – bezpieczeństwo

Jakie parametry muszę wziąć pod uwagę inżynierowie, podczas projektowania drabiny? Jak przebiega montaż produktu? W jaki sposób wykonuje się testy bezpieczeństwa drabiny? Odpowiedzi poznacie w programie „Fabryki w Polsce”, który nagraliśmy w małopolskiej fabryce Drabestu.

– Sprzęt do pracy na wysokościach w naszym sklepie produkowany jest ze sprawdzonych, atestowanych materiałów. Stawiamy na technologię tłoczenia oraz spawania, które pozwalają na uzyskanie najwyższej trwałości i odporności – informuje Drabest na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *