Fabryki w Polsce

Jak powstają drukarki UV? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam zakład Imago Printer. Warszawska fabryka produkuje drukarki UV, które następnie trafiają do kilkunastu krajów na całym świecie. W naszym filmie opowiadamy o produkcji urządzenia, ale także o działaniu i prawidłowej kalibracji drukarki.

Drukarka UV. Fot. Imago Printer

Drukarka UV. Fot. Imago Printer

Drukarki UV działają podobnie jak te atramentowe – nanoszą grafikę wierszami. Mogą być wykorzystane do wydruku na drewnie, metalu, szkle czy tworzywach sztucznych. Najczęściej z urządzeń Imago Printer korzystają firmy poligraficzne, choć wśród odbiorców nie brakuje także właścicieli cukierni czy piekarni, którzy chcą w ten sposób wydrukować materiały na swoich produktach

Podczas naszej wycieczki po fabryce polskiego producenta urządzeń drukujących odwiedziliśmy kilka działów. Zobaczyliśmy choćby skręcanie prowadnic podczas montażu ram. Podczas tego procesu precyzja odgrywa kluczową rolę, bowiem najmniejszy błąd może mieć wpływ na prawidłowy wydruk.

Zobaczycie również, w jaki sposób pracownicy warszawskiej fabryki podpinają różne elementy do skrzynki sterującej. Po obejrzeniu naszego filmu będziecie wiedzieć, co napędza ruchy robocze w wózku drukarki oraz jaka jest funkcja „karetki”? W programie opowiadamy także o zasadach kalibracji urządzenia. Oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *