Fabryki w Polsce

Jak powstają płyty tarasowe i kostka brukowa? [VIDEO]

Naturalny kamień, żwir i piasek zamiast plastiku. Ładnie zagospodarowane otoczenie domu to pragnienie niejednego właściciela. Elementem, który pomoże w ciekawej aranżacje naszej przestrzeni jest taras, taką rolę spełni także estetyczna kostka brukowa. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zobaczymy, jak produkowane są te materiały.

Odwiedzamy zakład firmy Drogbruk z Błaszek (woj. łódzkie). To właśnie w tej niewielkiej miejscowości koło Sieradza mieści się prawdziwie zautomatyzowana fabryka. Jednak w zakładzie ważną rolę spełniają również operatorzy. W filmie zobaczycie ich obowiązki oraz dowiecie się na jakie kwestie muszą być ostrożni w czasie produkcji.

Fot. Drogbruk

Fot. Drogbruk

Cały proces zaczynamy od pobrania składniku z pryzmy. Po wymieszaniu surowców powstaje zarób betonowy, który następnie trafia do wibroprasy. Kolejny krok to osadzenie w formach, do których dozowany jest beton.

W naszym filmie pokażemy także dojrzewalnię, gdzie beton nabiera wytrzymałości i twardości. Natomiast dzięki ujęciom z działu kontroli jakości, zobaczycie specjalną prasę, której rolą jest zbadanie właściwości produktów.

W sezonie z fabryki Drogbruk wyjeżdża nawet sto tirów dziennie. Przedsiębiorstwo z Błaszek posiada trzy zakłady produkcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *