Fabryki w Polsce

Jak przebiega tłoczenie? [VIDEO]

Tłoczenie to jedna z najważniejszych metod obróbki blachy. W wyniku tego procesu tworzą się produkty, które mogą znaleźć zastosowanie w różnych branżach. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce odkrywamy tajniki tłoczenia, przedstawimy Wam także wiele ciekawostek na temat pras.

Wraz z kamerą naszego programu odwiedziliśmy zakład firmy Poland Tokai Okaya Manufacturing znajdujący się pod Toruniem. To w tej fabryce powstają części AGD oraz detale urządzeń sanitarnych i automotive. Dlatego w naszym filmie na przykładzie produkowania fragmentu bębna do pralki bądź części do lodówki zobaczymy w jaki sposób przebiega tłoczenie.

Najważniejszymi urządzeniami w fabryce firmy są prasy.  To urządzenia często spotykane w fabrykach, ponieważ mogą spełniać różne zadania w fabrykach. W ramach naszego słownika przemysłowego pisaliśmy o rożnych rodzajach pras: krawędziowej, wibroprasie, prasie mimośrodowej czy termoprasie.

Tym razem również będziemy mogli się z nimi zapoznać. W programie zobaczycie m.in. prasę mimośrodową czy prasę serwo o nacisku 600 ton. Krok po kroku prześledzimy, co się dzieje z kawałkiem blachy, który operator kładzie na maszynie. Zobaczymy kilka etapów kształtowania się części, które być może znajdują się wewnątrz Waszych urządzeń AGD.

Czy wiecie jakich narzędzi potrzebujemy, aby coś wytłoczyć? Jak przebiega obróbka elektroerozyjna? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *