Fabryki w Polsce

Jak powstają kształtki z mosiądzu? [VIDEO]

Mosiądz to stop miedzi i cynku, który jest stosowany przy produkcji różnych materiałów. Dobrze sprawdza się w urządzeniach narażonych na częsty kontakt z wodą. Aby zobaczyć, jak powstają produkty z mosiądzu, odwiedziliśmy zakład firmy Rumet z Ostrołęki.

Podczas naszej wycieczki po fabryce Rumetu zobaczyliśmy wiele ciekawych procesów i maszyn. Nasza wizytę zaczęliśmy od działu projektowego i pracowni technologicznej. W naszym odcinku można zobaczyć, np. proces drukowania 3D, bowiem w ten sposób powstaje prototyp produktów z mosiądzu.

Najważniejsze miejsce ostrołęckiej fabryki to narzędziownia. To tu produkowane są kokile, matryce, okrojniki czy korpusy narzędzi. Kamera naszego programu była także obecna w kuźni. Warto zwrócić uwagę na ogromne prasy do kucia automatycznego, bowiem są one w stanie wywrzeć nacisk nawet 360 ton. Bogactwem maszynowym może także poszczycić się dział obróbki skrawaniem, zobaczycie moc frezarek, wtryskarek, a także kobotów.

Za co w fabryce Rumet odpowiada maszyna współrzędnościowa? Na czym polega kucie bezwypływowe? Odpowiedź poznacie w programie Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *