Fabryki w Polsce

Jak chronić pracowników przed zapyleniem? [VIDEO]

Dwutlenek węgla, mangan czy krzemionki mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia pracowników. A właśnie takie substancje wydzielają się podczas szlifowania i spawania. Jak temu przeciwdziałać?

W programie „Fabryki w Polsce Extra” opowiadamy Wam o sposobach chronienia pracowników przed zapyleniem. Pokazujemy różne rozwiązania firmy Clean Air, która specjalizuje się w instalacjach filtracyjnych i wentylacyjnych. Jakie narzędzia wzmacniają cyrkulację? Dlaczego nawiewniki Clean Air posiadają trapezowy kształt? Jak wygląda obsługa urządzeń filtracyjnych? Odpowiedź znajdziecie w programie „Fabryki w Polsce Extra”.

Nawiewniki i ramiona odciągowe

Firma Clean Air jest obecna na rynku od ponad 20 lat. W ofercie firmy znajdziemy różnego typu systemy do odpylania i filtrowentylacji – zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne. Polski producent oferuje również sprzedaż akcesoriów, np. nawiewników, tłumików hałasu czy ramion odciągowych.

Urządzenia firmy Clean Air są adresowane do branży metalurgicznej czy tworzyw sztucznych, ponieważ znajdują zastosowanie głównie przy odciągu zanieczyszczeń ze stołów do cięcia mechanicznego i termicznego. Można je także wykorzystać podczas szlifowania, polerowania czy obróbce tworzyw sztucznych.

–Doskonałym rozwiązaniem filtrowentylacyjnym do dużych hal produkcyjnych jest opracowany przez naszą firmę system wentylacji przemysłowej typu „push-pull”. Jest to rozwiązanie pracujące w obiegu zamkniętym, które oprócz wysokiej wydajności filtrowentylacyjnej przynosi również korzyści w postaci oszczędności ciepła – informuje firma na swojej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *