Fabryki w Polsce

Jak powstaje ogromna kosiarka dyskowa? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam urządzenie, które zapisało się w księdze Guinnessa. Ogromna kosiarka dyskowa w ciągu ośmiu godzin skosiła 96 hektary łąki. Jak powstaje taka maszyna? Odpowiedź znajdziecie w naszym filmie.

Kosiarka dyskowa GigaCut. Fot. SaMASZ

Kosiarka dyskowa GigaCut. Fot. SaMASZ

Kosiarka dyskowa GigaCut to produkt firmy SaMASZ z Podlasia. W naszym programie zobaczycie różne działy fabryki tej firmy.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był ośrodek badawczo-rozwojowy. Pracownicy tego działu zajmują się opracowywaniem modelu oraz kinematyki maszyny. Z kolei w dziale wspomagania produkcji przygotowywane są programy, które następnie wykorzystuje się podczas produkcji różnych części maszyny.

Następnie kamera naszego programu przeniosła się na dział produkcji. Wycinarka laserowa, prasy krawędziowe, tokarki. Dzięki tym urządzeniom powstają kolejne części ogromnej kosiarki. Natomiast za spawanie w firmie SaMASZ odpowiadają roboty.  Z naszego filmu dowiecie się na czym polega technologia twin.

Produkt musi być odpowiednio zabezpieczony. Dlatego części kosiarki są śrutowane oraz nakładana jest na nie powłoka kataretyczna zapewniająca odporność antykorozyjną. Zwróćcie też uwagę na malowanie części urządzenia, bowiem odbywa się to w automatycznej kabinie malarskiej z funkcją szybkiej zmiany kolorów.

Ostatni krok procesu to montaż urządzenia. Co ciekawe wszystkie dane o połączeniach skręcanych zapisywane są w systemie informatycznym .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *