Siedem lat temu do gazoportu w Świnoujściu przypłynął pierwszy tankowiec. Dzisiejsza sytuacja na rynku gazu pokazuje znaczenie tego wydarzenia. A czy interesuje Was, co się dzieje ze skroplonym gazem po tym jak dopłynie do terminala?
W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam różne etapy transportu gazu skroplonego. Zobaczycie działania pracowników firmy Duon specjalizującej się w transporcie i dostawie gazu LNG.
W terminalu LNG obejrzycie, w jaki sposób następuje regazyfikacja gazu ciekłego. Na czym to polega? Za pomocą jakich technologii odbywa się ten proces? Odpowiedź czeka na Was w programie.
Pokażemy Wam także pobieranie surowca przy pomocy cysterny kriogenicznej. Oglądając nasz materiał, przekonacie się, jak bardzo jest to odpowiedzialne zadanie.
Następnie skierujemy się do punktu odbioru gazu, który może być zlokalizowany w pobliżu fabryki zamierzającej pobrać gaz LNG. Firmy korzystają z tego surowca z różnych powodów. Niektóre przedsiębiorstwa są niepodłączone do sieci gazowej, a inne potrzebują dodatkowego paliwa jako rezerwy lub ze względu na większe zapotrzebowanie. Gaz LNG może być wykorzystywany w różnych sektorach produkcji, np. w przemyśle spożywczym czy budowlanym.
Z jakich elementów składa się instalacja do regazyfikacji LNG? Czym charakteryzuje się bioLNG? Jaka jest temperatura gazu skroplonego? Oglądajcie najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce”!
Dodaj komentarz