Fabryki w Polsce

Jak przebiega produkcja napoju Coca-Cola? [VIDEO]

Kiedyś napój luksusowy, dziś dostępny prawie w każdym sklepie. Coca-Cola towarzyszy nam już od wielu lat, ale czy zdajecie sobie sprawę, co stoi za tajemnicą sukcesu tej marki? Aby zobaczyć, jak wygląda linia produkcyjna Coca-Cola odwiedziliśmy dwie polskie fabryki tego kultowego napoju.

Nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

Nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie. Fot. Coca-Cola

W programie Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam zakłady w mazowieckim Radzyminie oraz małopolskich Staniątkach.

W Radzyminie produkowane są butelki PET, do których następnie nalewany jest napój. W maszynach wtryskowych powstaje preforma, która następnie pod wpływem ciepła przybiera pożądany kształt. Pokażemy Wam także, jak przebiega proces etykietowania, nakładania nakrętek oraz pakowania.

Zwróćcie uwagę na logistykę. W polskich zakładach Coca-Cola HBC każdego dnia produkuje się 9 mln litrów napoju. Aby sprawnie zarządzać tak ogromną dystrybucją konieczny jest odpowiedni system. Jego działanie możecie zobaczyć w naszym programie. Przedstawiamy Wam także wiele rożnych ekologicznych rozwiązań polskich fabryk Coca-Cola HBC. To choćby technologia Keel Clip czy wykorzystanie kompresorów do ogrzewania hali.

Z kolei w podkrakowskich Staniątkach działają linie do produkcji Coca-Cola w szklanym opakowaniu, butelkach PET oraz w puszkach. Mycie, płukanie, sprawdzanie wizyjne oraz kapslowanie to procesy, które możecie zobaczyć z tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *