Bezpieczeństwo i Komfort. To najbardziej istotne kryteria przy doborze odzieży roboczej. Coraz więcej firm decyduje się na regularne serwisowanie i wynajem ubrań dla swoich pracowników. Jak przebiega ten proces?
Wraz z kamerą programu Fabryki w Polsce odwiedziliśmy zakłady firmy Bardusch Polska w Prudniku i w Bochni. Firma zajmuje się serwisowaniem odzieży roboczej dla klientów z Polski, Słowacji oraz Czech.
Proces serwisowania zaczyna się od odbioru brudnych lub zniszczonych ubrań. Jedyną czynnością jaką musi wykonać pracownik jest umieszczenie odzieży w oznaczonym miejscu. Następnie przedstawiciel firmy Bardusch odbiera zużyte ubrania. Skąd wiadomo, że pracownik za kilka dni otrzyma swój strój? Wszystko dzięki kodowi kreskowemu, który jest umieszczony na odzieży. Po zeskanowaniu kodu wyświetlają się dane dotyczące właściciela, nazwy firmy, a nawet numer szafki, w której należy umieścić ubranie po serwisowaniu.
Następnie pokażemy Wam od środka zakład firmy Bardusch. W sekcji odzieży brudnej ma miejsce wstępna kontrola jakości ubrań oraz sortowanie.
W kolejnym kroku odzież trafia na ogromne pralnice. Co ciekawe w zakładzie Bardusch obowiązują rygorystyczne zasady, np. odzież serwisowa pracowników branży motoryzacyjnej nie może być prana razem z ubraniami wykorzystywanymi w branży spożywczej.
Wyprana odzież na automatycznych wieszakach jest kierowana do suszenia. Ubrania, które potrzebują naprawy trafiają do odpowiedniego działu. Natomiast te niewymagające takich czynności są składane. Dba o to specjalna składarka, która w ciągu godziny może złożyć ok. 700 sztuk ubrań.
Dodaj komentarz