Wnętrze BMW

Wnętrze BMW

Aktualności

Japończycy zainwestują pod Łodzią. Wytworzone tu urządzenia trafią do nowoczesnych BMW

Wyświetlacze Head-Up Display. To innowacyjne urządzenia, montowane w nowoczesnych pojazdach, które wyświetlają najważniejsze informacje bezpośrednio przed oczami kierowcy. Dzisiaj „Puls Biznesu” podał informację, że międzynarodowy producent wyświetlaczy Head-Up Display wybuduje pod Łodzią nową fabrykę.

Koncern to Nippon Seiki. Japońska firma działa na rynku od 70 lat i zatrudnia na całym świecie 15 tys. pracowników. W łódzkiej fabryce będą wytwarzane wyświetlacze, które następnie trafią do pojazdów marki BMW.

Według informacji „Pulsu Biznesu” firma poszukiwała miejsca na nową inwestycję w Europie. Były brane pod uwagę dwie lokalizacje – jedna w Czechach i dwie w Polsce.

Nippon Seiki jest obecne nad Wisłą od 2016 roku. Firma posiada w Gdańsku biuro projektowe. – Inżynierowie z europejskich spółek współpracują z centrami w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii oraz klientami firmy Porsche, BMW, Daimler, Audi czy Jaguar Land Rover. Zajmują się specyfikowaniem, projektowaniem, tworzeniem i testowaniem oprogramowania systemów informacji pokładowej” – pisze „PB”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *