AktualnościTechnologie

Kim jest lider transformacji cyfrowej w fabryce?

„Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni, patrzy dalej niż inni i kto dostrzega rzeczy, zanim zobaczą je inni” miał powiedzieć amerykański pisarz Leroy Eims. A jakie cechy powinien mieć lider transformacji cyfrowej? O tym dyskutowano w ostatnim odcinku Industry Meetcast.

Roboty podejmują coraz więcej decyzji za człowieka. Potrafią nie tylko zastępować go w czynnościach typowo mechanicznych, ale mogą także spełniać ważne zadania przy zarządzaniu pracą w fabrykach. Jednym z przykładów może być IPOsystem  cyfrowy robot, oparty na sztucznej inteligencji i autonomicznym systemie decyzyjnym, o którym pisaliśmy na łamach naszego portalu.

Człowiek czy robot?

– Wiele decyzji nadal podejmowanych jest intuicyjnie, podczas gdy systemy komputerowe mogłyby dostarczyć cennych danych, na podstawie których można podejmować trafne decyzje. Należy przy tym pamiętać, że to człowiek jest często nosicielem kluczowych informacji – zauważają prowadzący Industry  Meetcast.

Jaka będzie rola człowieka w cyfrowej transformacji? Jakie cechy musi posiadać lider wprowadzający zmiany, czy powinien być to humanista czy informatyk? To tematy poruszane w najnowszym odcinku programu Industry Meetcast. Goście programu będą także zastanawiać się nad gotowością oraz potencjałem polskich firm do wprowadzania robotyzacji w fabrykach.

Ekspertami w programie Andrzeja Tuchołki i Rafała Pieczyńskiego byli Piotr Kaczmarek oraz Tomasz Król. Pierwszy z gości to dyrektor ds. rozwoju w spółce PIRXON, która od 16 lat z powodzeniem wprowadza rozwiązania IT w polskich i zagranicznych firmach, a także w administracji publicznej. Natomiast Tomasz Król przedstawia siebie jako trener, konsultant i inspirator, jest także założycielem Instytutu Doskonalenia Produkcji.

Fabryki w Polsce są patronem medialnym Industry Meetcast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *