Aktualności

Autobusy elektryczne będą produkowane w Starachowicach!

7 sierpnia 2018 roku zakład MAN Bus Sp. z o.o. w Starachowicach, otrzymał zezwolenie na rozszerzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”, w zakresie produkcji kompletnych autobusów elektrycznych. To kolejny krok na drodze modernizacji zakładu, zakończenie prac planowane jest na koniec 2021 roku. Koszty inwestycji związane z uruchomieniem produkcji autobusów elektrycznych szacowane są na blisko 118 mln złotych.

Zakład w Starachowicach jest centrum kompetencyjnym produkcji autobusów miejskich dla firmy MAN Truck & Bus AG. Powstające w MAN Bus sp. z o.o., od 2006 roku, niskopodłogowe autobusy miejskie trafiają do klientów na całym świecie.

Wzrost zapotrzebowania na autobusy elektryczne w Europie, jest spowodowany zamianą regulacji spalin i zaostrzeniem przepisów.  Dzięki rozbudowie zakładu w Starachowicach firma MAN będzie mogła oferować wysokiej jakości pojazdy bezemisyjne. Fabryka jest największym producentem autobusów w Polsce, tylko w zeszłym roku zakład wyprodukował 1724 pojazdy.

Rozpoczęcie produkcji poprzedzać będzie staranne przygotowanie się do tego projektu, opracowanie koncepcji bezpieczeństwa i optymalizacji pojazdów elektrycznych pod względem efektywności i ergonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *