Fabryki w Polsce

Nowy program: Fabryki w Polsce EXTRA. Zobaczcie, jak działa laser? [VIDEO]

Mamy dla Was nowy program! Tym razem będzie mniej o produkcji. Skupimy się przede wszystkim na samym funkcjonowaniu urządzeń. Na czym polega ich działanie? Jakie technologie zostały zastosowane? Przedstawimy Wam takie technologie, jak np. kotły grzewcze, farmy solarne czy kombajny. A na pierwszy ogień – laser.


Producentem urządzenia jest polska firma – Kimla z Częstochowy. Przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku od 1997 r. i jest dzisiaj jednym z liderów wśród producentów maszyn CNC. Jak wyglądały pierwsze kroki Kimli?

– Na początku działalności koncentrowaliśmy się na produkcji elektroniki i systemów sterowania do obrabiarek CNC. Szybko jednak okazało się, że kreatywność i potencjał naszych pracowników umożliwiają realizację dużo bardziej skomplikowanych przedsięwzięć, dlatego wkrótce rozpoczęliśmy produkcję maszyn charakteryzujących się dużo większym zaawansowaniem technicznym, wyjątkową wydajnością i szybkością – informuje Kimla na swojej stronie internetowej

Dzisiaj firma z Częstochowy dostarcza klientom takie maszyny, jak frezarki, plotery, wycinarki, grawerki czy plotery. Urządzenia Kimli mogą mieć zastosowanie w różnych branżach przemysłu: metalowym, kamieniarskim, obuwniczym czy wśród producentów opakowań.

Firma nieustannie dąży do ulepszania swoich urządzeń, dążąc np. do podwyższenia ich parametrów. W tym celu rozbudowane zostały hale produkcyjne firmy. Uruchomiono także zaplecze informatyczno – technologiczne.

W odcinku zobaczycie, w jaki sposób funkcjonuje innowacyjny laser firmy Kimla. Na czym polega specyfika napędu urządzenia? Co jest „sercem” lasera? Jakie funkcje zastosowano w programowaniu urządzenia? Tego wszystkiego dowiecie się z pierwszego programu Fabryki w Polsce EXTRA. Oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *