Zakład Press Glass. Fot.pressglass.com

Zakład Press Glass. Fot.pressglass.com

Aktualności

Powstanie nowy zakład w Dąbrowie Górniczej. Jego wartość to 300 mln zł

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga kolejnego inwestora. Tym razem na obszarze gospodarczym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej zainwestuje siódmy inwestor.

Zakład Press Glass. Fot.pressglass.com

Zakład Press Glass. Fot.pressglass.com

W Dąbrowie Górniczej nowy zakład zamierza wybudować firma Press Glass. To największy w Europie producent szyb zespolonych, wytwarzający głównie na potrzeby budownictwa.

Producent posiada czternaście zakładów w Europie i Stanach Zjednoczonych, a ich dzienna zdolność wynosi 30 tys. m2 szyb. Produkty Press Glass wykorzystywane są m.in. w oknach, drzwiach, ekranach akustycznych oraz fasadach biurowców i wieżowców. Firma może poszczycić się wykorzystaniem swoich wyrobów przy budowach w Nowym Jorku (m.in. Cortyyard LIC), Warszawie (Hala Koszyki) czy we Wrocławiu (Sky Tower).

Duża inwestycja – nowe miejsca pracy

Na terenie Tucznawy Press Glass zamierza zainwestować 300 mln zł. Dzięki inwestycji zostanie utworzonych 250 nowych miejsc pracy.

Projekt Press Glass otrzymał publiczne wsparcie KSSE.

– Inwestycja Press Glass to kolejna inwestycja na terenie KSSE w tym roku. Dzięki naszym inwestorem możemy pochwalić się 66 decyzjami o wsparciu, ponad 3 mld deklarowanych inwestycji i ponad 2600 nowymi miejscami pracy. Dzięki temu, przedsięwzięcia te w dłuższej perspektywie będą wpływały na rozwój naszego regionu – mówi Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE S.A.

2 thoughts on “Powstanie nowy zakład w Dąbrowie Górniczej. Jego wartość to 300 mln zł

  1. Izabela Reply

    „inwestycje” które włóczą się po świecie w poszukiwaniu publicznego wsparcia powinny być zakazane! To, ze polski podatnik musi zapłacić za to, żeby jakiś niemiec otworzył sobie nowe miejsce dla ukraińskiej taniej siły roboczej to jakiś skandal, władzę które godzą się na takie szwindlerskie pseudo inwestycje powinny być zdymisjonowane i surowo ukarane! Wyzysk, zatruwanie środowiska i eksploatacja surowców ot co! Wynocha do usa z tego typu „geszeftami”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *