Kopalnia węgla

Kopalnia węgla

Technologie

Przemysłowy Internet Rzeczy. Współpraca JSW – Elmodis

20 listopada Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała list intencyjny z firmą Elmodis. Dzięki umowie, JSW otrzyma kompletny system, który będzie monitorował stan maszyn i pozwoli uchronić  się przed nieplanowanymi przestojami.

System Elmodis został stworzony przez grupę polskich inżynierów. Pozwala on nadzorować pracę maszyn górniczych, a co istotne – przewidywać ich awarie.  Jak to działa? – Wykrywanie anomalii w pracy sprzętu odbywa się w oparciu o pomiary elektryczne oraz innowacyjne algorytmy, które potrafią się uczyć  czyli wykorzystują tzw. machine learning. Kluczową cechą takich systemów jest zdolność do zbierania, wiązania i przekazywania pozyskanych w ten sposób danych dotyczących pracy maszyn. Dzięki systemowi łatwiejsze jest podejmowanie właściwych decyzji dotyczących utrzymania parku maszynowego – czytamy w komunikacie JSW.

Nowa technologia przyczyni się do redukcji kosztów, związanych z kosztowną eksploatacją maszyn. Ponadto dzięki temu, że uda się uniknąć nieplanowane przestoje, zapewniona będzie większa dostępność całego parku maszynowego.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego w Unii Europejskiej. Grupa Kapitałowa JSW zarządza m.in. czterema kopalniami węgla kamiennego. Holding JSW to także spółki powiązane kapitałowo m.in. SW JSW Innowacje, Jastrzębskie Zakłady Remontowe czy Jastrzębska Spółka Kolejowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *