Logistyka

Logistyka

Technologie

Rewolucja logistyczna w Morele

Choć w ostatnim czasie o pandemii COVID-19 słyszymy coraz mniej, to pewne nawyki wśród Polaków pozostały. Nadal przywiązujemy znaczenie do higieny, np. poprzez częste mycie rąk. Jednak epidemia zmieniła także nawyki zakupowe, gdyż coraz więcej zakupów robimy w sklepach internetowych. To wiąże się z koniecznością rozwijania infrastruktury logistycznej przez przedstawicieli sektora e-commerce.

Jednym ze sklepów internetowych, który zamierza zmodernizować swoje centrum logistyczne jest popularny portal Morele. W ramach inwestycji za ponad 20 mln zł powstanie prawdziwie nowoczesna i zrobotyzowana infrastruktura magazynowa.

System, który przyspieszy realizację zamówień

System ASRS (Automated storage and retrieval system). To główny element zmian, które zostaną przeprowadzone w centrum logistycznym Morele na terenie Sosnowca.

To rozwiązanie pozwalające na magazynowanie produktów ułożonych w plastikowych pojemnikach, które za pomocą robotów zostaną dostarczone pracownikowi kompletującego zamówienie.

Dzięki systemowi ASRS, firma zyska nie tylko większą przestrzeń magazynową. Rozwiązanie spowoduje szybszą realizację zleceń, ponieważ pracownik nie będzie musiał samodzielnie kompletować zamówienia, krążąc między regałami magazynu.

Nie trzeba podkreślać, jak ważny dla firm e-commerce jest błyskawiczny czas wykonania zlecenia. Jak podkreślają pracownicy Morele, dzięki systemowi, klienci, którzy złożą zamówienie późną nocą, otrzymają paczkę już następnego dnia.

Odpowiednie przygotowanie dużych zmian

Rewolucja logistyczna w Morele będzie przebiegać etapami i nie wpłynie na obecny czas realizacji zamówień.

– Nad systemem, który wdrażamy pracowaliśmy od dłuższego czasu. Przy jego planowaniu chcieliśmy zadbać o każdy szczegół, dlatego kluczowy udział mają w nim pracownicy, koordynatorzy i kierownicy obszarów, którzy odpowiadają w naszej firmie za realizację zamówień. Warto było poświęcić nieco więcej czasu jeszcze w fazie planowania, bo dzięki temu nasze centrum logistyczne pod względem technologicznym ma szansę dołączenia do europejskiej czołówki – mówi Mateusz Kapusta, Dyrektor logistyki w Morele.

Innowacyjne centrum logistyczne w Sosnowcu ma rozpocząć swoją działalność na początku IV kwartału bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *