Fabryki w Polsce

Jak przebiega produkcja łososia wędzonego? [VIDEO]

Łosoś to coraz bardziej popularna ryba na polskich stołach. Z pewnością jej zaletą jest to, że może być przyrządzana na różne sposoby. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam w jaki sposób przebiega przygotowanie łososia, który do zakładu trafia prosto z Oceanu.

Odwiedziliśmy fabrykę firmy Suempol w Bielsku Podlaskim. Do tego zakładu trafiają łososie w pojemnikach wypełnionych lodem. W naszym programie zobaczycie, jak przebiega mycie i filetowanie produktu. Czy wiecie na czym polega trymowanie?

W dalszej części naszej wycieczki po zakładzie Suempol zobaczymy konserwowanie łososia. Z naszego programu dowiecie się jak długo łosoś powinien być przechowywany w warunkach chłodniczych, aby osiągnął odpowiedni poziom zasolenia.

Pokażemy Wam maszyny, które odpowiadają za wędzenie łososia na zimno i ciepło. Czas, temperatura, rodzaj drewna – wszelkie informacje związane z obróbką produktu będziecie mogli dowiedzieć się z naszego filmu.

W naszym materiale zobaczycie całą fabrykę firmy Suempol, w tym 23 zautomatyzowane linie krajalnicze. Pokażemy Wam także testy, przez które muszą przejść łososie, m.in. posiew powierzchniowy.

Produkty z fabryki Suempol trafiają do 60 krajów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *