Nowy zakład produkcyjny koło Bydgoszczy. Fot. www.harting.pl

Nowy zakład produkcyjny koło Bydgoszczy. Fot. www.harting.pl

Aktualności

„Te liczby ułatwiły nam podjęcie decyzji o produkcji w tym kraju”. Harting buduje zakład koło Bydgoszczy

Osielsko to niewielka miejscowość, położona 12 km na północ od Bydgoszczy. To tutaj 8 stycznia międzynarodowa firma Harting utworzyła niewielki zakład produkcyjny, w którym będą wytwarzane m.in złącza elektryczne. Co ciekawe, praca w fabryce będzie odbywać się bez użycia maszyn i robotów.

Pracownicy Hartinga zajmują się produkcją wiązek kablowych, złącz przemysłowych, elektrycznych, elektrotechnicznych, rozwiązaniami elektromagnetycznymi czy rozwiązaniami Auto-ID. Odbiorcami produktów firmy są podmioty z przemysłu elektromaszynowego, energetycznego czy motoryzacyjnego.

Według portalu elektrotechnikautomatyk.pl, produkcja w podbydgoskim zakładzie będzie odbywać się całkowicie ręcznie. Pracownicy nie będą używać robotów ani zautomatyzowanych maszyn. Portal przywołuje także słowa Marka Juchimiuka, menadżera produktu w Harting Polska: Specjalizujemy się w wytwarzaniu dedykowanych rozwiązań łączeniowych bazujących na produktach HARTING – mówi Juchimiuk – W naszym bydgoskim zakładzie realizujemy rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb aplikacji, które jesteśmy w stanie rozwijać i realizować w bezpośredniej współpracy z klientem.

Firma Harting jest obecna w ponad 40 krajach świata. Roczny obrót firmy oscyluje wokół 750 mln euro. Na uroczystości otwarcia nowej fabryki koło Bydgoszczy był obecny prezes spółki – Philip Harting. Zwrócił on uwagę, że utworzenie nowego zakładu nad Wisłą to nie przypadek. Harting powiedział, że obserwuje wzrost gospodarczy naszego kraju, malejące bezrobocie i inflację.

Powiedział: – Te liczby mówią same za siebie i ułatwiły nam podjęcie decyzji o produkcji w tym kraju – skomentował prezes zarządu. Dodał także: – Ten krok wzmacnia naszą globalną obecność i stawia nas jeszcze bliżej naszych klientów stwierdził Philip Harting.

Wielkość nowej hali produkcyjnej wynosi ok. 500 m2. Pracuje w niej kilkanaście osób.

HARTING jest reprezentowany w Polsce od września 2007 r. We Wrocławiu firma posiada swoje centrum sprzedaży i usług.

Źródło: Strona internetowa Harting; Portal elektrotechnikautomatyk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *