Huta Szkła

Huta Szkła

Aktualności

Trwa modernizacja huty w Poznaniu. Jakie będą efekty?

Owens-Illinois (O-I), właściciel huty szkła w Poznaniu poinformował, że wraz z początkiem grudnia, firma przystąpi do drugiego etapu unowocześnienia zakładu. Modernizacja huty ma zwiększyć możliwości produkcyjne fabryki.

Na początku bieżącego roku zakończył się pierwszy etap inwestycji. Za kilka dni rozpocznie się modernizacja drugiego pieca – będzie to końcowy etap projektu. Jego koszt wyniesie ponad 80 mln zł. Jednym z celów inwestycji jest „bardziej elastyczna” obsługa klientów z sektora spożywczego i napojów.

W poznańskiej fabryce szkła obecnie pracuje 180 osób, które dziennie produkują 1,5 mln sztuk opakowań szklanych. Huta w Poznaniu dostarcza swoje produkty do takich marek jak: Tchibo, Stock, Dawtona czy Fortuna.

Modernizacja huty zbiega się wraz z obchodami 85-lecia huty. – Jesteśmy zakładem o bardzo bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji produkcji opakowań szklanych. Chcemy jeszcze bardziej udoskonalać jakość naszych produktów, tak abyśmy stale mogli być dla naszych klientów preferowanym dostawcą – powiedział kierownik zakładu Piotr Jakubaszko.

O-I obecny jest w Polsce od 1993 roku. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne – jedną z największych na świecie hut opakowań szklanych w Jarosławiu oraz hutę w Poznaniu. W Jarosławiu mieści się także także jedno z dwóch na świecie Centrów Serwisowych Maszyn O-I. Natomiast w Poznaniu zlokalizowano Business Service Center, które zarządza najważniejszymi operacjami O-I w Europie. Firma zatrudnia w Polsce 1000 osób. Nad Wisłą O-I zainwestowała ok. 100 mln euro.
O-I to jeden z największych na świecie producentów opakowań szklanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *