Istnieją różne rodzaje młynów. Ten termin może nam się kojarzyć z budynkiem, w którym mieli się ziarna zbóż. Znajdziemy także młyn węglowy służący do mielenia węgla podczas spalania oraz papierniczy, czyli zakład do produkcji papieru. A do czego wykorzystywany jest młyn bijakowy?
Podstawową rolą młyna bijakowego jest rozdrabnianie. Dzięki niemu możemy rozbić biomasę, np. zrębki drzewne, łodygi, słomę czy gałęzie. Z tego powodu młyn bijakowy jest wykorzystywany m.in. do produkcji pelletu, co możecie zobaczyć w odcinku programu Fabryki w Polsce, który nagraliśmy w zakładzie Pellet Energy. Urządzenie może być również używane podczas produkcji sklejki i innych bio-produktów.
Dzięki swoim właściwościom młyny bijakowe są także stosowane w branży rolniczej. Bowiem maszyna nadaje się również do rozdrabniania takich produktów, jak kukurydza, fasola, pszenica czy orzeszki ziemne.
Mechanizm młyna bijakowego
Młyny bijakowe opierają się na prostym mechanizmie ssąco-tłoczącym. Materiał, który chcemy rozdrobnić, umieszcza się w komorze bijakowej. Tam pod wpływem uderzeń młotów zostaje rozdrobniony. Produkty wylatują w momencie, gdy średnica rozdrobnionego materiału jest większa od otworów.
Podobne artykuły

Jak powstają okna i drzwi tarasowe z drewna? [VIDEO]
paź 30, 2023
Kolejna fabryka pomp ciepła powstanie na Mazurach
maj 27, 2023
Jak powstają fotele wiszące? [VIDEO]
mar 22, 2023
Jak powstaje pellet? [VIDEO]
sty 12, 2023
Słownik przemysłowy #84: Strugarka
maj 31, 2022
Dodaj komentarz