System Warmate. Fot Wikipedia, VoidWanderer .

System Warmate. Fot Wikipedia, VoidWanderer .

Aktualności

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Trwa zbiórka na zakup polskich dronów

Kilka tygodni temu zakończyło się zbieranie środków na zakup Bayraktarów (tureckie drony) dla ukraińskiej armii. Polacy nie szczędzili grosza na pomoc w walce z rosyjskim agresorem. Obecnie trwa kolejna zbiórka, która nie tylko pomoże naszym sąsiadom w walce z wrogiem, ale także może wypromować polski przemysł zbrojeniowy.

Defence 24 we współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute organizuje zbiórkę na zakup amunicji krążącej Warmate. To polskie drony wyprodukowane przez firmę WB Electronics, których zadaniem jest obserwacja, wykrywanie, śledzenie i identyfikacja celów oraz rażenie siły żywej lub lekko opancerzonych celów.

Operowanie Warmate odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Zasięg systemu wynosi 30 km od stacji kierowania, może on zostać wydłużony, jeśli system po rozpoczęciu lotu zostanie „przejęty” przez żołnierzy wyposażonych w systemy naprowadzania. Maksymalna masa startowa to 5,7 kg, z czego 1,4 kg stanowi ładunek bojowy.

Ukraińska armia chwali sobie skuteczność polskich dronów. – Warmate w rękach naszej armii skutecznie niszczy wrogów – twierdzi Ołeksij Reznikow, Minister Obrony Narodowej Ukrainy.

Jeżeli uda się uzbierać 5 milionów złotych to ukraińska armia otrzyma dwa zestawy Warmate, czyli 20 dronów wraz z pakietem szkoleniowym i serwisem gwarancyjnym. Z pozostałych środków zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt indywidualnego zabezpieczenia dla ukraińskich żołnierzy.

Obecnie zebrano kwotę ponad 950 tys. zł. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *