Aktualności

Domy z bytomskiej fabryki trafią do klientów w różnych częściach Europy [ZDJĘCIA]

Domy z gotowych elementów to coraz bardziej popularny produkt. Pozwalają szybko i stosunkowo tanio postawić upragnione cztery kąty. Jeden z polskich producentów tej branży zdecydował się na dalszy rozwój produkcji i uruchomił nowy zakład.  

Firma MultiComfort z Wieliczki to producent domów z gotowych elementów. Firma może poszczycić się nie tylko utworzeniem wielu domów jednorodzinnych, ale także postawieniem 4-kondygnacyjnego domu socjalnego w Gdańsku czy pasywnego apartamentowca w Warszawie. Obecnie spółka z Małopolski prowadzi budowę 111 mieszkań socjalnych w holenderskim Eindhoven.

Warto dodać, że firma MultiComfort posiada Certyfikat Instytutu Domów Pasywnych Darmstad. Jest to specjalna technologia budowy domów zapewniająca bardzo niskie koszty ogrzewania.

Nowy zakład w Bytomiu

Kilka dni temu w Bytomiu firma otworzyła swój kolejny zakład produkcyjny. Będą tam powstawać domy z drewna klejonego krzyżowo. Koszt budowy fabryki to 12 mln zł.

– To względy logistyczne przesądziły o tym, dlaczego wybraliśmy Bytom na miejsce naszego nowego zakładu produkcyjnego. Bytom ma świetną lokalizację – dostęp do autostrady A1 umożliwi nam szybki transport naszych produktów w głąb Polski i poza granice kraju – mówi Bartosz Pawliczek, prezes MultiComfort. – Dodatkowo braliśmy także pod uwagę miejsce zamieszkania naszej dotychczasowej kadry pracowniczej, która mieszka na terenie Górnego Śląska. Nasi pracownicy będą mogli szybko dojechać do nowego zakładu – dodaje.

Domy z bytomskiej fabryki zostaną eksportowane m.in. do Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Holandii.

One thought on “Domy z bytomskiej fabryki trafią do klientów w różnych częściach Europy [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *