Aktualności

Industry MeetCast #8 – Jak usprawnić utrzymanie ruchu z IoT?

Technologia Internetu Rzeczy (IoT) to jeden z elementów krajobrazu przyszłości. Monitoring wolnych miejsc parkingowych, sieć czujników, które zbierają informacje o złych warunkach atmosferycznych czy też światła drogowe, które automatycznie dostosowują się do ruchu na drodze. Warto jednak zauważyć, że koncepcja IoT ma także bardzo istotne zastosowanie w branży przemysłowej, np. w działach utrzymania ruchu. To właśnie ten temat był elementem dyskusji najnowszego odcinka programu Industry Meetcast.

W programie Andrzeja Tuchołki oraz Szymona Arciszewskiego udział wzięli eksperci oraz praktycy technologii Przemysłu 4.0. Pierwszym z nich był Michał Matejczyk z Entra Group, ekspert w optymalizacji produkcji, utrzymania ruchu i procesów przemysłowych. W programie swoje poglądy przedstawił także Grzegorz Zachwieja, dyrektor działu usług w firmie Axoma oraz ekspert we wdrażaniu innowatorskich rozwiązań.

Goście starali się odpowiedzieć na następujące pytania:

W jakich procesach możemy skorzystać z systemów IoT?

Jakie są skuteczne metody diagnostyczno-analityczne (analityka diagnostyczna, predykcyjna i nakazowa)?

Jakie są kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) wykorzystywane w utrzymaniu ruchu w praktyce?

Co oznacza optymalizacja kosztowa UR i efektywność energetyczna?

IoT, czyli Internet Rzeczy to system powiązanych ze sobą urządzeń, które są w stanie automatycznie się komunikować oraz wymieniać danymi za pomocą sieci. O jednym z ciekawych przykładów zastosowania IoT w przemyśle pisaliśmy na naszym portalu.

To system Elmodis stworzony przez grupę polskich inżynierów, który działa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Pozwala on nadzorować pracę maszyn górniczych, a co istotne – przewidywać ich awarie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *