Fabryki w Polsce

Jak funkcjonuje polska fabryka tulipanów? [VIDEO]

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przekonacie się, że sadzenie i uprawa tulipanów to nie jest taka prosta sprawa. Aby w ciągu godziny można było zebrać 18 tys. kwiatów produkcja musi opierać się na automatyzacji i być kontrolowana przez narzędzia cyfrowe. Zobaczcie sami!

Szklarnia firmy Botania. Fot. Mat. pras

Szklarnia firmy Botania. Fot. Mat. pras

Odwiedziliśmy polskiego producenta tulipanów i zarazem jedną z największych firm tej branży w Europie Środkowej – przedsiębiorstwo Botania z Ożarowa Mazowieckiego. Skąd przyjeżdżają cebulki tulipanów? Na czym polegają uprawy hydroponiczne? Między innymi o tych sprawach opowiadamy w naszym programie.

Jednym z pierwszych etapów upraw tulipanów jest chłodzenie. W ten sposób pracownicy mazowieckiej fabryki starają się zapewnić dojrzewającym kwiatom warunki zimowe. Z naszego programu dowiecie się jak długo oraz w jakiej temperaturze tulipany powinny być trzymane w chłodni.

Zobaczycie także proces sadzenia, wstępnego sortowania oraz nabijania cebulek na igłę. Warto zwrócić uwagę za pomocą jakich rozwiązań pracownicy firmy Botania mogą szybko zidentyfikować pochodzenie, dostawcę oraz odmianę tulipanów.

Najciekawszym obiektem fabryki z Ożarowa Mazowieckiego jest ogromna szklarnia, na której równocześnie rozkwita kilka milionów tulipanów. W naszym programie zobaczycie jaką drogę przechodzą kwiaty aż automatycznie dotrą do kierunku strefy zbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *