Haki holownicze mogą się przydać kierowcom w różnych przypadkach. Dzięki nim istnieje możliwość, np. transportu rowerów. Haki pomogą także w przypadku awarii i konieczności holowania pojazdu. Jak przebiega ich produkcja? Zobaczcie najnowszy odcinek programu Fabryki w Polsce.
Odwiedziliśmy zakład firmy Steinhof znajdujący się w Tarnowie. To rodzinne przedsiębiorstwo, które produkcją haków holowniczych zajmuje się już od 1960 roku.
Naszą wizytę w tarnowskiej fabryce zaczęliśmy od biura konstruktorów. To tutaj powstają projekty produktów, a także przeprowadzane są procesy optymalizacji czy symulacji obciążeń. Następnie przedstawiamy Wam laboratorium Steinhof, gdzie wykonuje się testy wytrzymałościowe prototypów. Badanie składa się z dwóch milionów cykli.
Z naszego filmu dowiecie się także, jak produkowane są poszczególne elementy haka. Aby powstała rama naszego produktu trzeba odpowiednio obrobić blachę. Służy do tego wycinarka laserowa oraz przecinarka tarczowa. Z kolei podczas produkcji kuli do haka, wałek jest cięty na krótkie elementy, które następnie są spęczane pod naciskiem 800 ton.
Zgrzewanie tarciowe. W ten sposób łączy się elementy haka holowniczego. Jak przebiega ten proces? Odpowiedź poznacie w programie Fabryki w Polsce!
Dodaj komentarz