Fabryki w Polsce

Jak powstają kredki Bambino? [VIDEO]

W polskich realiach rzadko się zdarza, by dana fabryka działała nieprzerwanie od 130 lat. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zapraszamy Was do odwiedzenia zakładu St. Majewski, którego pracownicy od 1889 r. zajmują się produkcją artykułów szkolnych.

W programie pokażemy Wam produkcję znanych i wciąż popularnych kredek marki Bambino. To jeden z flagowych produktów firmy, który w Pruszkowie powstaje od siedemdziesięciu lat.

Graficiarnia, dział montażu i nie tylko

Kredki Bambino. Fot. st-majewski.pl

Kredki Bambino. Fot. st-majewski.pl

Naszą podróż po zakładzie St. Majewski zaczynamy od graficiarni. To miejsce, w którym produkowane są kredkowe pręciki. Z naszego programu dowiecie się m.in. z jakich składników powstaje masa do produkcji pręcików. Opowiemy Wam także o tym, jakie procesy muszą zajść, aby było możliwe rysowanie kredkami.

W następnym etapie zaglądamy do działu montażu. W tym miejscu frezowane są rowki deseczek, gdzie następnie automat umieszcza pręcik.

Czy to już koniec procesu produkcji kredki Bambino? Jeszcze nie. Produkty, z których najczęściej korzystają dzieci muszą nabrać odpowiednich walorów estetycznych. Ważne jest także bezpieczne i komfortowe użytkowanie. W tym celu pracownicy St. Majewski przeprowadzają procesy szlifowania, lakierowania oraz szpicowania.

Polski producent

Każdego miesiąca w pruszkowskiej fabryce firmy powstaje 2,5 mln kredek. Warto dodać, że wiele z nich trafia na rynek zagraniczny, zakłady St. Majewski współpracują z największymi, międzynarodowymi firmami, jak Walt Disney Company czy Hasbro.

W zakładach St. Majewski oprócz kredek, produkowane są także inne artykuły szkolne, np. bloki, teczki czy papiery kolorowe. Firma z Pruszkowa to producent ze 100% kapitałem polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *