Fabryki w Polsce

Jak powstają łazienki prefabrykowane? [VIDEO]

Czy łazienkę można wyprodukować w fabryce i następnie zamontować w domu? Tak, to możliwe. Możecie to zobaczyć w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

Łazienka prefabrykowana firmy EcoReadyBath. Fot. ecoreadybath.pl

Łazienka prefabrykowana firmy EcoReadyBath. Fot. ecoreadybath.pl

Odwiedziliśmy zakład firmy EcoReadyBath – polskiej firmy, której pracownicy zajmują się tworzeniem łazienek prefabrykowanych. Dostarczane są one także na rynki zagraniczne.

Pierwszy krok w procesie powstawania takiego produktu to projekt. Czuwa nad tym technologia BIM, czyli cyfrowy program, która umożliwia modelowanie informacji o budynkach i budowlach, poprzez tworzenie trójwymiarowych modeli. Zawierają one odpowiednie informacje geometryczne i niegeometryczne.

Po akceptacji projektu przez klienta można przejść do produkcji. Z naszego programu dowiecie się z jakich materiałów oraz w jaki sposób powstaje konstrukcja łazienki prefabrykowanej – podłoga, ściany oraz sufit.

Zobaczycie także pracę hydraulików oraz elektryków. Muszą oni zamontować złącza w taki sposób, aby było możliwe szybkie wpięcie instalacji do budynku.

Jak możecie zobaczyć w odcinku, zadaniem pracowników EcoReadyBath jest także układanie płytek oraz pokrywanie łazienki tynkiem gipsowym. Końcowy etap do instalacja armatury sanitarnej oraz prysznicowej. Po dokładnej kontroli jakości łazienka transportowana jest do miejsca, gdzie będzie spełniała swoją właściwą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *